KBJ łączy siły z R&S Group

KBJ S.A. oraz R&S Group łączą siły

 

Notowany na NewConnect KBJ S.A., jeden z liderów rynku SAP, inwestuje w rozwój. Warszawska spółka, prowadząca wdrożenia SAP na kilku rynkach, obejmuje większościowy pakiet w spółce Roemer&Szczepkowski Group (R&S Group). Konsolidacja oferty i projektów KBJ oraz R&S Group oraz doświadczonego zespołu to mocny impuls do wzrostu w 2021 r.

 

To przemyślana strategia działania. Z R&S Group pracujemy przy różnych bieżących projektach. R&S Group to specjaliści w obszarze systemów Digital Supply Chain, APO czy IBP. W naszej ocenie jest to najlepsza w Polsce firma o ścisłej specjalizacji w tym zakresie a ich główni klienci to firmy produkcyjne, gdzie planowanie i optymalizacja łańcucha dostaw jest kluczowym zagadnieniem. Team R&S Group jest w dużej części seniorski i to właśnie z nim,  w ramach zawartej umowy, planujemy wspólną sprzedaż oraz realizację projektów także pod szyldem R&S Group – podkreśla Artur Jedynak, prezes i współzałożyciel KBJ

W zeszłym roku R&S Group zanotowała 6,3 mln zł przychodów i niemal 1 mln zł zysku netto. W tym roku poznańska spółka zapowiada równie dobre wyniki finansowe. W ostatnich latach firma pracowała m.in. z takimi markami jak Maspex, DUNI czy PKN Orlen.   

- Dla obu stron ta konsolidacja to okazja do przyspieszenia rozwoju i rozszerzenia sprzedaży oraz rozwinięcia kompetencji o nowe segmenty rynku. Nasza bliska współpraca ma oznaczać, że dla istotnej grupy klientów na rynku oferta KBJ i R&S Group będzie tą idealnie skrojoną na miarę - zaznacza Wojciech Szczepkowski, jeden z liderów i założycieli R&S Group

 

Ofensywne rynkowe plany KBJ, które przez pierwsze trzy kwartały 2020 r. zanotowało blisko 50 mln zł przychodów, związane są również z uzyskanym niedawno członkostwem spółki w prestiżowej organizacji United VARs. Zrzesza ona i promuje największe firmy wdrożeniowe SAP na całym świecie, zwykle po 1-2 z danego kraju. W Polsce KBJ zostało przyjęte do tego klubu liderów, co dla ponad 100-osobowego zespołu KBJ oznacza m.in. możliwość współpracy z wiodącymi firmami z całego świata w realizacji topowych projektów. 

United VARs to też dostęp do wiedzy i know-how praktycznie niedostępnego dla firm spoza stowarzyszenia. To także status „Platinum Partner”, przyznawany głównie globalnym partnerom SAP. Stąd 2021 r. zapowiada się dla KBJ jako czas ekspansji przy wsparciu narzędzi sprzedażowych oraz marketingowych – tłumaczy Artur Jedynak, którego firma ma już na koncie ponad 340 projektów w kilku krajach. 

 

Według harmonogramu, inwestycja w R&S Group ma być sfinalizowana maksymalnie do końca stycznia 2021 r.

 

data publikacji: 2020-12-21