Aktualności

KBJ S.A. finalizuje przejęcie spółki BTech

07.12.2023

Jeden z największych w Polsce integratorów systemów IT, produkowanych przez koncern SAP SE, notowany na NewConnect KBJ S.A. z sukcesem sfinalizował przejęcie spółki BTech sp. z o.o. Sąd zarejestrował połączenie spółek, co ostatecznie zakończyło ten proces.

Istniejący na rynku od 2007 BTech specjalizował się w usługach programistycznych dla użytkowników systemów ERP: SAP ECC i S/4HANA oraz ich integracji z oprogramowaniem zewnętrznym. Firma współpracowała z największymi w Polsce koncernami z różnych branż oraz wspierała projekty wdrożeniowe realizowane przez innych integratorów systemów SAP. KBJ i BTech były połączone kapitałowo od 2020 roku, kiedy to KBJ objął 32% udziałów BTech, firmy ściśle współpracowały operacyjnie rozwijając moce produkcyjne i realizując wspólną politykę sprzedażową.

- W bieżącym roku przejęliśmy pozostałe 68% udziałów spółki. Dzięki sfinalizowanemu połączeniu cała dotychczasowa działalność BTech będzie kontynuowana i rozwijana ze wsparciem kapitałowym, technologicznym oraz know-how KBJ, a kilkudziesięciu specjalistów pracujących do tej pory w BTech zasili zespół KBJ. Przejmiemy również realizację wszystkich dotychczasowych kontraktów BTech. – powiedział Artur Jedynak, Prezes KBJ S.A.

Z kolei Magdalena Miąsko, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w KBJ S.A. dodaje:

- Przejęcie firmy BTech oznacza wzrost liczebności zespołu KBJ do ok. 200 osób i dodatkowe możliwości w zakresie realizacji złożonych projektów IT. Mam tu na myśli m.in. migracje poprzednich generacji systemów ERP do najnowszej ich edycji: S/4HANA, projekty szeroko rozumianej transformacji cyfrowej, bezpieczeństwa danych czy zmian wynikających z nowych regulacji prawnych, takich jak np. wprowadzenie obowiązkowych e-Faktur.

KBJ S.A. to jeden z największych polskich integratorów systemów ERP, należący do grona tzw. Platynowych Partnerów koncernu SAP SE. Dzięki przejęciu klienci BTech uzyskują dostęp do znacznie szerszego niż dotychczas portfolio usług związanych z oprogramowaniem SAP: od podstawowych prac wdrożeniowych i programistycznych w systemach ERP przez migrację do środowiska S/4HANA aż po zaawansowane rozwiązania chmurowe i platformy analityczne. KBJ jest bowiem pierwszym polskim partnerem SAP specjalizującym się we wdrożeniach SAP Datasphere i SAP Analytics Cloud.