Aktualności

Ksef

19 stycznia br. Rząd zdecydował o przesunięciu obowiązkowego terminu przejścia na e-faktury. Co to oznacza dla podatników?

Do tej pory był to 1 lipca 2024, a nowy termin zostanie ogłoszony po wykonaniu audytu KSeFa. Oznacza to, że podatnicy i dostawcy oprogramowania będą mieli więcej czasu na spokojne przygotowanie się do nowej daty. Oficjalny komunikat w tej sprawie jest dostępny w portalu GOV.pl

System KSeF na pewno zostanie uruchomiony, co też zostało potwierdzone przez Rząd, a piątkowa decyzja Ministerstwa sprawia, że zyskujemy więcej czasu na lepsze przygotowanie do integracji systemów ERP z platformą KSeF – mówi Magdalena Jarek, Menedżer Działu Rozwoju Aplikacji SAP w KBJ S.A. 

Mam tu głównie na myśli kompleksowe przygotowanie do elektronicznego fakturowania w obszarze technicznym, organizacyjnym oraz przyzwyczajenie się do nowych realiów. Zyskujemy także większą elastyczność i spokój w planowaniu prac integracyjnych. 
Pamiętajmy jednak, że integracja systemu ERP z KSeF to potężne przedsięwzięcie i należy zapewnić sobie czas i zasoby na jego realizacje. Bazując na naszych doświadczeniach, możemy z pełnym przekonaniem stwierdzić, że w przypadku większości dużych firm, integracja z KSeF takich systemów jak: S/4HANA czy SAP ECC to projekt trwający minimum 4-5 miesięcy i gdyby lipcowy termin był utrzymany w mocy, wiele firm miałoby problem z realizacją niezbędnych prac integracyjnych w czasie, jaki pozostał do pierwszego lipca. – kontynuuje M. Jarek.

Tych z Pastwa, którzy mają pytania na temat zmian w KSeF, zapraszamy do kontaktów z naszymi ekspertami:

ZApytaj naszych specjalistów