Aktualności

RISE with SAP to pakiet kompleksowych usług, które pomagają organizacjom dowolnej wielkości migrować do SAP S/4HANA istniejące systemy klasy ERP: SAP ECC  lub zastąpić oprogramowanie dowolnej innej firmy.

Pakiet ten wraz ze wsparciem naszego zespołu jest dostępny w całym procesie migracji: od planowania i oceny po wdrożenie i późniejszy rozwój systemu. Dzięki RISE with SAP znacząco możemy obniżyć barierę wejścia do świata S/4HANA i najlepszych praktyk zarządzania firmą stworzonych na bazie doświadczeń kilkudziesięciu tysięcy klientów koncernu SAP.

Główne korzyści ze ścieżki RISE with SAP:

Po pierwsze: mniejsza złożoność techniczna projektów wdrożeniowych. Koncepcja RISE with SAP zwalnia organizacje z konieczności zarządzania wieloma aspektami technicznymi migracji do S/4HANA. Infrastruktura serwerowa, obsługa techniczna – to wszystko pozostaje w gestii SAP i KBJ oraz wybranego dostawcy usług chmurowych: SAP, Amazon, Microsoft czy Google. Instalacja i utrzymanie systemu stają się przedmiotem odpowiedzialności SAP i KBJ, zaś klient koncentruje się na swoich podstawowych działaniach biznesowych i korzysta z wybranych funkcjonalności S/4HANA oraz wybranej konfiguracji systemu w oparciu o model subskrypcyjny.

Optymalizacja procesów jako sposób na przewagę konkurencyjną. Nie da się ukryć, że stosowane od wielu lat systemy obrastają coraz większą ilością modyfikacji, rozszerzeń oraz dodatków wpływających na poziom komplikacji procesów biznesowych oraz kosztów związanych z utrzymaniem technicznym systemu. Wiele z takich zabiegów jest wprowadzanych doraźnie, niemal potrzebą chwili i zmiany te niekoniecznie prowadzą do osiągnięcia zamierzonych celów. Tymczasem SAP oferuje setki predefiniowanych dla S/4HANA procesów zarządczych i scenariuszy branżowych, które sprawdziły się w wielu organizacjach i z powodzeniem mogą być stosowane przez kolejnych użytkowników. Ścieżka RISE with SAP to prosty dostęp do sprawdzonych scenariuszy w ramach projektu, których wykorzystanie może skrócić wdrożenie i zmniejszyć jego koszty.  

Krótszy czas realizacji – Koncepcja RISE with SAP wraz z gotową metodyką SAP Activate może pomóc organizacjom skrócić czas potrzebny na przejście z dotychczasowej wersji systemu ERP do wybranej funkcjonalności S/4HANA. Dzięki temu organizacje korzystające z tej ścieżki są w stanie szybciej osiągać cele, jakie postawiono na początku migracji.

Dla kogo jest RISE with SAP?

RISE with SAP jest dla każdej organizacji, która rozważa zmianę dotychczasowych systemów ERP. Dotyczy to zarówno organizacji posiadających SAP ECC jak i dowolny inny system klasy ERP. Nie ma znaczenia branża, liczba użytkowników czy struktura organizacyjna. Zatem jest to oferta dla przedsiębiorstw, jednostek administracji publicznej, sądownictwa, instytucji rynku kapitałowego czy uczelni. Usłudze RISE with SAP szczególnie uważnie powinny się przyjrzeć organizacje, które:

  • Korzystają z systemu SAP ECC lub jeszcze starszych wersji – w 2027 roku SAP przestanie świadczyć usługi wsparcia dla tych wersji systemów ERP i migracja do najnowszej generacji staje się palącym problemem.
  • Posiadają systemy klasy ERP innych dostawców niż SAP i którym to systemom brakuje wymaganych funkcjonalności biznesowych lub zaczynają być niewystarczające pod względem wydajności lub innych aspektów technicznych.
  • Chcą uprościć część procesów zarządczych i zwiększyć ich efektywność.
  • Chcą obniżyć koszty dostępu do najnowszej edycji systemu ERP oraz rozwiązań im towarzyszących: narzędzi klasy Business Intelligence, platform do integracji z oprogramowaniem zewnętrznym, rozwiązań z wykorzystaniem sztucznej inteligencji czy AI itp.
  • Dążą do optymalizacji kosztów utrzymania systemu.
  • Chcą uzyskać dostęp do najnowszych narzędzi SAP w tym scenariuszy branżowych, które można szybko zaimplementować w swojej działalności.
  • Szukają większego bezpieczeństwa, wydajności i stabilności systemu.

Ile kosztuje RISE with SAP?

Koszt RISE with SAP zależy od wielkości i złożoności migracji organizacji. Dodatkowo, istotny jest model, w którym będzie funkcjonował system: tylko standardowe funkcjonalności i ograniczona ilość procesów? Chmura prywatna czy publiczna? Jaki jest wymagany model raportowania, Business Intelligence?

Na te pytania możemy znaleźć odpowiedzi razem z Państwem – zapraszamy więc do kontaktów!